Trwają zajęcia dla Iławskich Seniorów w ramach Budżetu Obywatelskiego!

Iławscy Seniorzy z chęcią aktywizują się zdrowotnie na zajęciach rehabilitacyjno-sportowych w ramach IBO!

Projekt skierowany jest programowo do Iławskich Seniorów, a jego główny cel to poprawa kondycji zdrowotnej, poprzez uczestnictwo w dedykowanych modułach oraz prelekcjach nt. profilaktyki zdrowotnej. W ramach realizacji projektu przeprowadzane są zajęcia rehabilitacyjno-sportowe na Miejskiej Hali Widowiskowo-Sportowej. Ćwiczenia dla każdej grupy odbywają się 2 razy w tygodniu i są one prowadzone nieodpłatnie.

Na ćwiczenia zapisało się blisko 200 osób, co niezwykle nas cieszy, bo odpowiednia dawka ruchu to pierwszy krok do utrzymania dobrej kondycji fizycznej w wieku emerytalnym.

Wychodząc naprzeciw potrzebom, chcieliśmy umożliwić podjęcie działań związanych z poprawą zdrowia poprzez wspólne ćwiczenia ruchowe oraz podniesienie świadomości nt. zdrowego stylu życia. Uważamy, że realizacja projektu jest odpowiedzią na potrzeby seniorów zamieszkałych w Iławie, co przełoży się na poprawę stanu zdrowia fizycznego i psychicznego, świadomości zdrowotnej, dobrej kondycji oraz relacji międzyludzkich tej grupy społecznej.

Ponadto każda aktywność fizyczna poprawia samopoczucie, do której bardzo serdecznie zachęcamy - szczególnie naszych Seniorów!

Organizatorem zajęć gimnastycznych jest Iławskie Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji w Iławie, przy współpracy z Iławskim Klubem Seniora.

Dodane przez: Krzysztof Mądry
Ostatnia edycja: 13-05-2022