II LETNIA GALA SIATKÓWKI PLAŻOWEJ ZRYWU 2022 - SPORTOWA MAJÓWKA, CZYLI SPOTKANIE SIATKARSKIEJ RODZINY - 01.05.2022

Siatkarska majówka w Iławie, czyli dawka sportowych wrażeń w najlepszym, rodzinnym wydaniu!

Siatkarki i siatkarze MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława oraz Wychowankowie Zrywu już po raz drugi spotkali się na piaszczystych boiskach miejskiej plaży „Dzika Plaża" w ramach Letniej Gali Siatkówki Plażowej Zrywu 2022.

Impreza odbyła się w niedzielę 1 maja 2022 roku.

Pomysł na cykliczne spotkania siatkarskiej rodziny Zrywu zrodził się przed dwoma laty, podczas spontanicznego treningu plażówki wychowanków Klubu na piaszczystych boiskach „Mechanika”.

Na turniej przybyło 12 par zawodników oraz najmłodsi adepci siatkówki Zrywu, rodzice jak i sympatycy naszego siatkarskiego klubu.

Międzyszkolny Klub Sportowy Zryw-Volley Iława wraz z trenerami Małgorzatą i Mieczysławem Pietroczuk - głównymi organizatorami Gali powitali swoich wychowanków oraz aktualnie trenujących siatkarek i siatkarzy Zrywu przybyłych na Towarzyski Turniej Siatkówki Plażowej Par Mieszanych.

Trener Mieczysław Pietroczuk, przed rozpoczęciem sportowych zmagań, wspomniał o znamienitych wychowankach Zrywu, którzy godnie reprezentując klub występowali w Reprezentacji Polski w Siatkówce Plażowej:

Paulinie Sobolewskiej (Eska) – srebrnej medalistce Mistrzostw Europy w Siatkówce Plażowej U-20 (2008r.),

Aleksandrze Stępień (Urbanek) i Marcie Pietroczuk – srebrnych medalistkach Mistrzostw Europy w Siatkówce Plażowej U-18 (2014r.),

oraz o asłużonym zawodniku Zrywu – Macieju Rudolu, który w 2014 roku w parze z Maciejem Kosiakiem zdobył tytuł Mistrza Świata w Siatkówce Plażowej U-23.

Aktualnie najwybitniejszą parą MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława są Nikola Sołobodowska i Ewelina Jarnicka, które w ubiegłym sezonie awansowały do Finału Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Juniorek Młodszych w ramach XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich w Mysłowicach.

Po oficjalnym otwarciu Drugiej Letniej Gali Siatkówki Plażowej Zrywu, rozpoczął się turniej par mieszanych, rozgrywany w systemie „brazylijskim” na trzech boiskach miejskiej plaży „Dzika Plaża” w Iławie.

Zawody rozegrane były w rodzinnej, przyjaznej atmosferze, na wysokim, jak na tę porę przygotowania do sezonu, poziomie sportowym.

W dobrym stylu, przy towarzyszących emocjach oglądaliśmy mecze w zmaganiach półfinałowych i w meczach o miejsca 1-4.

Najlepszym w dzisiejszych zawodach okazał się zespół naszych wychowanków – Wiktoria Borszewska i Aleks Cichocki, którzy w meczu finałowym pokonali parę wychowanków Zrywu – Iwonę Kulińską i Roberta Rólkiewicza. W meczu o trzecie miejsce zespół Nikola Sołobodowska i Łukasz Brzeziński, pokonali swoich młodszych reprezentantów Zrywu, rodzeństwo – Ewelinę i Bartosza Jarnickich.

Na zakończenie zawodów, tradycyjnie odbyła się ceremonia zakończenia turnieju, podczas której wręczono pamiątkowe nagrody najlepszym zespołom.

Finałowa „czwórka” Drugiej Letniej Gali Siatkówki Plażowej Zrywu, otrzymała nagrody ufundowane przez Wydział Komunikacji Społecznej w Urzędzie Miasta Iława, za co szczególnie dziękujemy Pani Kierownik Beacie Furmanek.

Organizatorzy dziękują również za pomoc w przygotowaniu boisk plażowych Iławskiemu Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji Pan Rafał Wilkowski oraz firmie TOMBET – Pan Piotr Saczuk.

Organizacja zawodów, w ramach szkolenia rekreacyjno-sportowego w zakresie Piłki Siatkowej i Siatkówki Plażowej dziewcząt i chłopców MKS Zryw-Volley Iława, jest dofinansowana przez Gminę Miejską Iława.

WYNIKI LETNIEJ GALI SIATKÓWKI PLAŻOWEJ ZRYWU 2022
Iława 1 maja 2022:
1. Borszewska Wiktoria / Cichocki Aleks – wychowankowie Zrywu
2. Kulińska Iwona / Rólkiewicz Robert – wychowankowie Zrywu
3. Jarnicka Ewelina / Jarnicki Bartosz – Zryw-Volley
4. Sołobodowska Nikola / Brzeziński Łukasz – Zryw-Volley / wychowanek Zrywu
5-6. Bączek Oliwia / Pielenc Mikołaj - Zryw-Volley
5-6. Olszewska Julia / Ogrodowczyk Bartłomiej - Zryw-Volley
7-8. Saczuk Wiktoria / Milas Maksymilian - Zryw-Volley
7-8. Pomoryn Maja / Jackowski Maciej - Zryw-Volley
9-12. Lewko Natalia / Augustyniak Kacper - Zryw-Volley
9-12. Pielenc Natalia / Nastaj Olgierd - Zryw-Volley
9-12. Cichowska Paulina / Borszewski Kacper - Zryw-Volley
9-12. Zapadka Dominika / Zapadka Mateusz - Zryw-Volley

Zdjęcia dostępne są na: https://www.facebook.com/zryw.volley

Organizatorom i Uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!

Dodane przez: Krzysztof Mądry
Ostatnia edycja: 11-05-2022