Milko Mazury MTB Etap 1 - 23.04.2022 - 24.04.2022 - Iława - Wyścig Pięciu Jezior - wyniki i podsumowanie

Milko Mazury MTB Etap 1 - 23.04.2022 - 24.04.2022 - Iława - Wyścig Pięciu Jezior

W Iławie 23 i 24 kwietnia br. wystartował siódmy sezon Milko Mazury MTB!

Milko Mazury MTB to cykl wyścigów kolarskich rozgrywanych pośród malowniczych mazurskich jezior przyciągający zawodników z całej Polski.

Coroczne wydarzenie organizowane jest zarówno z myślą o zawodowych kolarzach, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kolarstwem górskim.

Organizatorem wydarzenia pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego jest Stowarzyszenie Luz Grupa.
Milko Mazury MTB Etap 1 – Iława – Wyścig Pięciu Jezior organizowany jest przy współpracy z Urzędem Miasta Iława oraz Iławskim Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji.
Partner główny: LOTTO
Sponsor tytularny: marka Milko należąca  do Spółdzielni Mlekpol
Sponsor strategiczny: Łaciate Junior

 

Entuzjaści i entuzjastki MTB z całej polski w miniony kwietnowy weekend spędzili niezapomniany czas podczas zdrowej, sportowej rywalizacji w ramach 14 wyścigów.

Była to wspaniała okazja do przeżycia sportowej przygody na łonie natury oraz dobrego rozpoczęcia sezonu, ponieważ podczas zawodów dopisała wyjątkowo sprzyjająca pogoda.

W sobotę odbył się 15-kilometrowy wyścig FUN. Nie zabrakło również zawodników ze Szkółek Kolarskich, którzy podczas sobotniego przedpołudnia zmierzyli się w ramach Łaciate Junior Race w 4 kategoriach.

Niedziela poświęcona była natomiast wyścigom PRO (78,5 km), EXPERT (58,5 km) i HOBBY (38,5 km) wypełnionym licznymi ścieżkami typu singletrack, krętymi zjazdami i podjazdami.

W ramach wydarzenia pojawiła się również grupa entuzjastów rowerów elektrycznych, którzy mogli sprawidzić się w ramach Electofun E-Bike Race.

Najmłodsi miłośnicy jednośladów dokazywali na striderach (Strider Racing) dzielnie pokonując przygotowane tory przeszkód.

Całe wydarzenie odbyło się w bezpiecznej, przyjaznej i rodzinnej atmosferze pośród malowniczych krajobrazów pojezierza Iławskiego.

Powodzenia na dalszych etapach i do zobaczenia w ramach kolejnych edycji!

Wyniki I etapu znajdują się na stronie organizatora: https://mazurymtb.pl/zawody/wyniki/

Poniżej fotorelacja z wydarzenia:

Dodane przez: Krzysztof Mądry
Ostatnia edycja: 25-04-2022