Uwaga, utrudnienia w ruchu drogowym! 10.09.2023 XIII Iławski Półmaraton LA RIVE im. Antoniego Gierszewskiego

 

 

UWAGA - UTRUDNIENIA W RUCHU DROGOWYM !

Organizatorzy XIII Iławskiego Półmaratonu LA RIVE im. Antoniego Gierszewskiego informują, iż w związku z organizacją w/w imprezy wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na terenie Miasta Iławy i okolic w dniu 10 września (niedziela) 2023 r.,  w godz. 10.45 – 14.15.

Linia startu XIII Iławskiego Półmaratonu usytuowana zostanie na moście na ul. Konstytucji 3-go Maja. Uczestnicy na trasę wyruszą o godz. 11.00. Po wybiegnięciu z ul. Konstytucji 3-go Maja biegacze ulicami Dąbrowskiego oraz Zalewska skierują się w kierunku miejscowości Tynwałd.

W miejscowości Tynwałd kolumna skręci w kierunku miejscowości Jażdżówki, a  w Jażdżówkach – w kierunku miejscowości Szałkowo. Po minięciu Szałkowa i wbiegnięciu do miasta Iławy uczestnicy (ulicą Wańkowicza) skierowani zostaną na ciąg pieszo-rowerowy wiodący wzdłuż brzegu Jezioraka. Po jego pokonaniu wbiegną na ciąg pieszo-rowerowy  wzdłuż ulic Dąbrowskiego i Konstytucji 3-go Maja, a następnie - na Bulwar Jana Pawła II, gdzie (na wysokości Hali Sportowo-Widowiskowej i Amfiteatru Miejskiego) usytuowana zostanie linia mety.

XIII Iławski Półmaraton będzie organizowany przy ruchu czasowo ograniczonym. Na poszczególnych odcinkach trasa będzie otwierana dla zmotoryzowanych po przebiegnięciu ostatniego uczestnika półmaratonu. Na czas imprezy (od godz. 10.45 do godz. 14.15) całkowicie zamknięty zostanie odcinek DK 16 na odcinku RONDO ul. Sienkiewicza/ul. Biskupska/ul. Konstytucji 3-go Maja – RONDO ul. Konstytucji 3-goMaja/ul. Niepodległości/ul. Narutowicza/ul. Dąbrowskiego. Objazd dla DK16 poprowadzony zostanie ulicami Biskupska – Mickiewicza – Sobieskiego – Królowej Jadwigi. Przywrócenie pełnego ruchu pojazdów nastąpi nie później niż o godz. 14.15.

Organizatorzy przepraszają za wynikające z utrudnień w ruchu drogowym niedogodności  i proszą o wyrozumiałość.

Dodane przez: Krzysztof Mądry
Ostatnia edycja: 08-09-2023