Iława może wygrać inteligentne przejście dla pieszych!

Nasze głosy mogą zdecydować o poprawie bezpieczeństwa w mieście.

Zagłosuj na inteligentne przejście dla Iławy!

 

Ruszył konkurs, w którym nasze miasto Iława może wygrać inteligentne przejście dla pieszych. O wygranej zadecydują głosy mieszkańców.

Iława bierze udział w konkursie „Inteligentne Przejście” organizowanym przez Orange Polska. O wygranej zadecydują mieszkańcy, głosując za pośrednictwem strony internetowej. W trzech zwycięskich miastach Orange przekształci po jednym niebezpiecznym przejściu dla pieszych w dużo bezpieczniejsze, aktywne przejście „smart”. Głosowanie online trwa do 28 marca.

W Iławie, jeśli wygramy, zmodernizujemy przejście przy ulicy 1 Maja z Gdańską. Głosować na Iławę mogą wszyscy bez względu na to, gdzie mieszkają. Każdy głos się liczy. Wystarczy wejść na stronę konkursu www.inteligentneprzejscie.pl i postąpić zgodnie z instrukcją. Duże i małe miasta mają równe szanse na wygraną, bo organizatorzy przypisują głosom na każde miasto odpowiednią wagę, proporcjonalne do liczby jego mieszkańców.

Jak działa inteligentne przejście? Czujniki ruchu wykrywają pieszego już z odległości kilkunastu metrów i natychmiast aktywują świetlną i dźwiękową sygnalizację ostrzegawczą. Specjalny system doświetlania sprawia, że przechodzący są lepiej widoczni dla kierowców. Z kolei sygnały dźwiękowe ostrzegają mniej uważnych pieszych, że zbliżają się do pasów.

- Już ponad sto miast w Polsce korzysta z inteligentnych rozwiązań, w tym z przejść dla pieszych „smart”. Nowe technologie mogą zwiększyć bezpieczeństwo również w Iławie, dlatego serdecznie zachęcamy wszystkich do głosowania w konkursie „Inteligentne przejście” – mówi Daria Drabik - koordynatorka konkursu w Orange Polska.

Według statystyk Komendy Głównej Policji w 2021 roku w Polsce na przejściach dla pieszych doszło do ponad 2 300 wypadków, w których zginęły 153 osoby, a 2275 zostało rannych. Większość z nich miała miejsce jesienią i zimą, kiedy widoczność przy wcześnie zapadającym zmierzchu mocno się pogarsza. Znacznej części z tych wypadków można było zapobiec.

Głosowanie potrwa do 28 marca i odbywa się na stronie internetowej konkursu www.inteligentneprzejscie.pl. Tam znajdują się również aktualizowane na bieżąco wyniki głosowania.

Dalszych informacji udzieli:

Wojciech Janota

wjanota@umilawa.pl

telefon: 89 649 02 16

Dalszych informacji dla mediów udzieli:

Agnieszka Stefaniuk, Icon Strategies

a.stefaniuk@iconstrategies.pl

telefon: 609 208 289

Anna Przybysz, Icon Strategies

a.przybysz@iconstrategies.pl

telefon: 609 373 405

Dodane przez: Paulina
Ostatnia edycja: 08-03-2023